כניסה

צופים - שבט גלים

נובמבר

חודש נובמבר בשבט גלים

במהלך החודש האחרון שבט גלים פעל במתכונת קורונה. הפעולות מתקיימות בימי שלישי-חמישי בזום לכיתות ד-ט ופעולות שכבג המיועדות לכיתות י-יב,.במהלכן עברו פעילויות מגוונות כגון הכנת עוגה בכוס, פעולות ושיח על המאבק באלימות נגד נשים (מתחילת שנת 2020 נרצחו בישראל 16 נשים , האלימות בארץ כלפי נשים רק הולכת וגוברת ולפי הערכה של משרד הרווחה בישראל חיות כיום כ200 אלף נשים מוכות).

גם חניכי שכבת ז' בשבט ניסו להבין מה התפקיד שלנו בתור חברה ביצירת שינוי? ואיך הם יכולים ליצור אותו. 

בנוסף התקיימה "אסיפה ישראלית" של כל תנועות הנוער במחוז חיפה, שבה ציינו את יום הזיכרון ה 25 לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. באסיפה התחלקו החניכים למעגלי שיח משותפים ומעורבבים עם תנועות הנוער השונות ובפרט עם תנועות הנוער מהקהילה הערבית. השיח באסיפה סבב סביב ערכי הדמוקרטיה והקשר בין ההסתה שקרתה לפני 25 שנה למצב בו אנו חיים היום, וכמה השיח הזה משמעותי ורלוונטי לנו כחברה בימים אלו.

בהתאם למגבלות הקורונה הפעילות הפרונטלית המותרת לקיום הינה התנדבויות המוגדרות חיוניות לציבור. לכן, יצא השכבג, שהוא השכבה הבוגרת בשבט, למספר התנדבויות:

ראשית השבט לקח חלק ב-"פרויקט מתחשבים". פרויקט שמטרתו הייתה לאסוף מחשבים שלא בשימוש מאזרחים שונים ברחבי העיר וקיבוצים הקרובים, בשביל תלמידים הלומדים מרחוק וזקוקים לסיוע. 

הפרויקט נעשה במרחב חיפה ומי שלקחו על עצמם את ההובלה הם חברי כיתה יב' המובילים את תחום הלוגיסטיקה בשבטים השונים של תנועת הצופים. יובל סיסו היא מרכזת צעירה בשבט גלים האחראית על המפעלים, קידמה והובילה בעיר טירת כרמל את הפרויקט וכמובן שכבג גלים התגייס לעזרתה. 

התנדבות נוספת שבה השכב"ג לקח חלק הייתה ניקיון החופים של שמורת הטבע חוף כפר גלים במסגרת "יום ניקיון החופים הגדול" של אנשי הים התיכון שהתקיים ב 30.10.2020. יום זה היה אירוע ארצי שנערך לכל אורך חופי ישראל, מראש הנקרה ועד אילת, בו הוקמו יותר מ-100 נקודות ברחבי הארץ וביחד עם עשרות אלפי מתנדבים ותנועת הצופים שהחליטו לקחת חלק באירוע משמעותי הזה. השכב"ג והקומונה הלכו לחוף כפר גלים עם הציוד המתאים והתחילו לנקות את החוף מהפסולת שהצטברה עליו. הפסולת בים ובחופים מהווה מפגע אסתטי, בריאותי ובטיחותי לציבור ולבעלי חיים ימיים. בנוסף לפגיעה ביצורים הימיים ובבריאות האדם, הפסולת הימית עלולה לגרום לנזקים גם למתקני תשתית כמו מתקני התפלה ותחנות כוח.

בסה"כ בכל האירוע נאספו מעל 62 טון של אשפה, האירוע סוקר בחדשות והפך לאירוע תקשורתי רחב.                           

בנוסף, הקומונה עברה בין בתי הספר בעיר בשכבות ד והעבירה פעילות שבסופה יצאו הילדים עם ציורים של כרישים שהם למדו לצייר. שכבת ד היא השכבה הצעירה ביותר בשבט וזו היא שנתם הראשונה בצופים. לכן עבור הילדים פעילות היכרות עם הצופים בכלל ועם שבט גלים בפרט ובסופה יצאו עם ציורים אישיים של השבט.  

מה הולך להיות החודש הבא?

שבט גלים מתכנן לקיים פורום מקוון ומזמין אתכם לקחת חלק! 

לפורום מוזמנים תושבים שרוצים להשפיע על עתידה של הקהילה בעיר ועל הנוער הגדל בה.

אנחנו מחכים לכם, מוזמנים ליצור איתנו קשר ברשתות החברתיות.

 

פרטים בהמשך… 🙂